بوركس

گفتگوهاي اقتصادي بورسي و فارکسي : تالار بورس : فاركس : بورس كالا : فرابورس
login.php?sid=e8e1ebeaa8978c1f1a7c984322a17cf2 profile.php?mode=register&sid=e8e1ebeaa8978c1f1a7c984322a17cf2 faq.php?sid=e8e1ebeaa8978c1f1a7c984322a17cf2 memberlist.php?sid=e8e1ebeaa8978c1f1a7c984322a17cf2 search.php?sid=e8e1ebeaa8978c1f1a7c984322a17cf2 index.php?sid=e8e1ebeaa8978c1f1a7c984322a17cf2

www.bourex.info

فهرست بوركس » گفتگوي بورسي » $$$$پالايشگاه نفت تهران$$$$ رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 218, 219, 220  بعدي
ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع مشاهده تاپيك قبلي :: مشاهده تاپيك بعدي 
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:04 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
فاندامنتاليست

شماره عضويت: 12006
عضو شده در: جمعه، 5 آبان 1391-5:53

yazdi نوشته است:
farid نوشته است:
من از فاندامنتال چيز زيادي نميدونم ولي با ديدن گزارشات پالايشگاهها به اين نتيجه رسيدم که تعديل اينها بيشتر به دليل نرخ دلار بوده بنابراين سال آينده احتمال وقوعش کمه پس نبايد p/e زيادي بگيره در حاليكه الان شبندر با p/e =15 داره معامله ميشه خب واضحه که حبابي رشد کرده و اين صنعت در اين شرايط اقتصادي بايد حداكثر p/e=5 بگيره نه 15. حالا اين وسط يه اشتباهي که بعضي از دوستان مرتكب ميشن مقايسه بين پالايشگاه تهران و مثلا" پالايشگاه بندر عباس هستش . خب معلومه که با اين حباب شبندر به قيمتهاي نجومي براي شتران ميرسيم .

پي نوشت : شتران سهم خوبي است ولي نه با قيمتهاي نجومي که بعضي دوستان ميگويند.

صنعت پالايشگاهي با يک مصوبه سودش دچار تغيرات شديدي ميشه،کافيه تخفيف 5%رو به 2%کاهش بدن بنابراين p/eبالايي نميشه به اين صنعت داد.

دوست عزیز شما که از قافله پرتی
پالایشگاهها برای فروش محصولاتشان هیچ تخفیفی نمیدهند در حالی که دولت برای نفت خام تحویلی 5 درصد تخفیف میدهد که مساوی با یارانه 7500 میلیارد تومانی دولت به پالایشگاهها
اگر اتفاقی که گفتید بیفتند سود شتران 10 هزار تومان کاهش خواهد یافت

پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:11 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
نازنين62

شماره عضويت: 5825
عضو شده در: دوشنبه، 9 شهريور 1388-14:45

عليزاده نوشته است:
نازنين62 نوشته است:

. راجع به هلدینگ خلیج فارس میگه 4 برابر میشه .

احتمالا مثل من به دلار 5000 هزارتوماني باور دارد

دلار 5000 تومن هم نشه تورم موجود خواه ناخواه جای دلار 5 تومنی رو میگیره . دلار هم پای تورم رشد نمیکنه . چه بسا اگر طبق فرمولی که مصباحی مقدم در مورد نرخ ارز مرجع گفته بود (تورم داخلی منهای تورم خارجی ضرب در نرخ ارز مرجع سال n ام میشه نرخ ارز مرجع سال1+ امn) دلار رشد کرده بود الان 10000 تومن قیمت دلار بود .
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:11 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
تاجر کائوچو

شماره عضويت: 11651
عضو شده در: پنجشنبه، 12 مرداد 1391-12:00

فاندامنتاليست نوشته است:
yazdi نوشته است:
farid نوشته است:
من از فاندامنتال چيز زيادي نميدونم ولي با ديدن گزارشات پالايشگاهها به اين نتيجه رسيدم که تعديل اينها بيشتر به دليل نرخ دلار بوده بنابراين سال آينده احتمال وقوعش کمه پس نبايد p/e زيادي بگيره در حاليكه الان شبندر با p/e =15 داره معامله ميشه خب واضحه که حبابي رشد کرده و اين صنعت در اين شرايط اقتصادي بايد حداكثر p/e=5 بگيره نه 15. حالا اين وسط يه اشتباهي که بعضي از دوستان مرتكب ميشن مقايسه بين پالايشگاه تهران و مثلا" پالايشگاه بندر عباس هستش . خب معلومه که با اين حباب شبندر به قيمتهاي نجومي براي شتران ميرسيم .

صنعت پالايشگاهي با يک مصوبه سودش دچار تغيرات شديدي ميشه،کافيه تخفيف 5%رو به 2%کاهش بدن بنابراين p/eبالايي نميشه به اين صنعت داد.

پالایشگاهها برای فروش محصولاتشان هیچ تخفیفی نمیدهند در حالی که دولت برای نفت خام تحویلی 5 درصد تخفیف میدهد که مساوی با یارانه 7500 میلیارد تومانی دولت به پالایشگاهها

نكنه فكر کردی پالایشگاهها خصوصی شدن که محض رضای خدا واسه دولت فرآورده بزنن،نه داداش قدرت چانه زنیشون صدچندان شده حاشیه سودشون همینطور داره میره بالا،شما شبریز را واسه الگو از آغاز خصوصی سازی تا الآن بررسی کن ،همه چی دستت میاد،انقدرم کپی پیست نكن شاید طرف راضی نباشه.

سكوت دوستانمان را هرگز …
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:16 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
فاندامنتاليست

شماره عضويت: 12006
عضو شده در: جمعه، 5 آبان 1391-5:53

تاجر کائوچو نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
yazdi نوشته است:
farid نوشته است:

نكنه فكر کردی پالایشگاهها خصوصی شدن که محض رضای خدا واسه دولت فرآورده بزنن،نه داداش قدرت چانه زنیشون صدچندان شده حاشیه سودشون همینطور داره میره بالا،شما شبریز را واسه الگو از آغاز خصوصی سازی تا الآن بررسی کن ،همه چی دستت میاد،انقدرم کپی پیست نكن شاید طرف راضی نباشه.

کدام خصوصی سازی اكثر سهامشان به سهام عدالت واگذار شده
کدام قدرت چانه زنی
این صنعت باز هم میگم رشد سودش را کرده و با دلار 2450 تومان جای تعدیل چندانی ندارد پس باید پی ای بشكاند و حداكثر پی ای 4 تا 6 بگیرند.

پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:17 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
نازنين62

تاجر کائوچو نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
yazdi نوشته است:
farid نوشته است:

تاجر عزیز دوست خوب من چرا شما بی جهت خودت رو خسته می کنی . فرصت های طلایی همیشه پیش نمیاد . کسی برنده است که سرعت انتقال بالایی داشته باشه یعنی در کمترین زمان بهترین تصمیم ممكن رو بگیره ویژگی که حمید اعرابی داره . امروز فرصت خرید خیلی خوبی ایجاد کرد . هر کی خرید برد کرد . هر کسی هم که نخرید فردا باید التماس کنه و در سایتها جوسازی کنه تا یه عده ای بترسند و یه کم بفروشن.
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:19 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
M.J.Goharriz

شماره عضويت: 9522
عضو شده در: جمعه، 5 فروردين 1390-1:10
آدرس پستي: Iran, Islamic Republic of

نازنين62 نوشته است:
تاجر کائوچو نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
yazdi نوشته است:
farid نوشته است:

دوست عزيز شما که از قافله پرتي
پالايشگاهها براي فروش محصولاتشان هيچ تخفيفي نميدهند در حالي که دولت براي نفت خام تحويلي 5 درصد تخفيف ميدهد که مساوي با يارانه 7500 ميليارد توماني دولت به پالايشگاهها
اگر اتفاقي که گفتيد بيفتند سود شتران 10 هزار تومان کاهش خواهد يافت

نكنه فكر کردي پالايشگاهها خصوصي شدن که محض رضاي خدا واسه دولت فرآورده بزنن،نه داداش قدرت چانه زنيشون صدچندان شده حاشيه سودشون همينطور داره ميره بالا،شما شبريز را واسه الگو از آغاز خصوصي سازي تا الآن بررسي کن ،همه چي دستت مياد،انقدرم کپي پيست نكن شايد طرف راضي نباشه.

تاجر عزيز دوست خوب من چرا شما بي جهت خودت رو خسته مي کني . فرصت هاي طلايي هميشه پيش نمياد . کسي برنده است که سرعت انتقال بالايي داشته باشه يعني در کمترين زمان بهترين تصميم ممكن رو بگيره ويژگي که حميد اعرابي داره . امروز فرصت خريد خيلي خوبي ايجاد کرد . هر کي خريد برد کرد . هر کسي هم که نخريد فردا بايد التماس کنه و در سايتها جوسازي کنه تا يه عده اي بترسند و يه کم بفروشن.

از فردا اين سهم ليدر بي چون و چراي بورس است.تازه بعد از يک هفته بعضي ها مي فهمند چه خبر است.

پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:23 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
نازنين62

mjgoharriz نوشته است:
نازنين62 نوشته است:
تاجر کائوچو نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
yazdi نوشته است:
farid نوشته است:

دوست عزيز شما که از قافله پرتي
پالايشگاهها براي فروش محصولاتشان هيچ تخفيفي نميدهند در حالي که دولت براي نفت خام تحويلي 5 درصد تخفيف ميدهد که مساوي با يارانه 7500 ميليارد توماني دولت به پالايشگاهها
اگر اتفاقي که گفتيد بيفتند سود شتران 10 هزار تومان کاهش خواهد يافت

نكنه فكر کردي پالايشگاهها خصوصي شدن که محض رضاي خدا واسه دولت فرآورده بزنن،نه داداش قدرت چانه زنيشون صدچندان شده حاشيه سودشون همينطور داره ميره بالا،شما شبريز را واسه الگو از آغاز خصوصي سازي تا الآن بررسي کن ،همه چي دستت مياد،انقدرم کپي پيست نكن شايد طرف راضي نباشه.

تاجر عزيز دوست خوب من چرا شما بي جهت خودت رو خسته مي کني . فرصت هاي طلايي هميشه پيش نمياد . کسي برنده است که سرعت انتقال بالايي داشته باشه يعني در کمترين زمان بهترين تصميم ممكن رو بگيره ويژگي که حميد اعرابي داره . امروز فرصت خريد خيلي خوبي ايجاد کرد . هر کي خريد برد کرد . هر کسي هم که نخريد فردا بايد التماس کنه و در سايتها جوسازي کنه تا يه عده اي بترسند و يه کم بفروشن.

از فردا اين سهم ليدر بي چون و چراي بورس است.تازه بعد از يک هفته بعضي ها مي فهمند چه خبر است.

خوبیش اینه که حجم مبنا نداره تا مثل فارس سرمایه ها رو گیر بندازه . با معامله تنها یک عدد سهم معادل 83000 تومن 5 درصد پول چاپ میکنه . به نظرم اگر این سهم توی بورس بود شاخص رو یه 3000 واحدی تكون میداد .
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:24 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
bourse4ever

شماره عضويت: 3752
عضو شده در: جمعه، 2 آذر 1386-3:44

نازنين62 نوشته است:
bourse4ever نوشته است:
نازنين62 نوشته است:
نازنين62 نوشته است:
گذاشتم 999999 برا خرید .

اون بنده خدایی که به من گفت هلدینگ خلیج فارس رو چشم بسته بخر و نخریدم امروز به من گفت چشم بسته شتران رو بخر و خریدم . حالا که بازار تموم شده و صف فردا رو چیدن همه فوق سنگین خریدن . حتما 777000 هم خریدن !!!!!!!

اون بنده خدا نگفت تارگت شتران چند هست؟؟؟؟

بالا - خیلی بالا . حوالی 200 تومن فعلا . راجع به هلدینگ خلیج فارس میگه 4 برابر میشه . بعد از بازگشایی قیافه مالمیر دیدن داشت . احتمالا چشمای زاغش به سرخی گراییدن گرفت .

با خليج فارس 3 هزار تومني ( 4 برابر شدن نسبت به عرضه اوليه ) ظرف 1.5 سال موافق هستم ( قبلا هم اشاره كرده بودم به اين موضوع )

با شتران 200 هزار تومني كمي مشكل دارم ، البته كمي
ولي شتران 150 هزار توماني موافق هستم.

با تشكر از شما
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:28 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
نازنين62

bourse4ever نوشته است:
نازنين62 نوشته است:
bourse4ever نوشته است:
نازنين62 نوشته است:
نازنين62 نوشته است:
گذاشتم 999999 برا خرید .

اون بنده خدایی که به من گفت هلدینگ خلیج فارس رو چشم بسته بخر و نخریدم امروز به من گفت چشم بسته شتران رو بخر و خریدم . حالا که بازار تموم شده و صف فردا رو چیدن همه فوق سنگین خریدن . حتما 777000 هم خریدن !!!!!!!

اون بنده خدا نگفت تارگت شتران چند هست؟؟؟؟

بالا - خیلی بالا . حوالی 200 تومن فعلا . راجع به هلدینگ خلیج فارس میگه 4 برابر میشه . بعد از بازگشایی قیافه مالمیر دیدن داشت . احتمالا چشمای زاغش به سرخی گراییدن گرفت .

با خليج فارس 3 هزار تومني ( 4 برابر شدن نسبت به عرضه اوليه ) ظرف 1.5 سال موافق هستم ( قبلا هم اشاره كرده بودم به اين موضوع )

با شتران 200 هزار تومني كمي مشكل دارم ، البته كمي
ولي شتران 150 هزار توماني موافق هستم.

با تشكر از شما

خواهش .البته ایشون به طور دقیق تر به عدد 150 تا 200 هزار تومن اشاره کردند که 200 هزار تومنی که گفتم در پاسخ به این دوستمون بود که با فونت درشت مینویسه . بالاخره آقایون تازه سوار شدن و باید حد اقل یه 100 درصدی بده .
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:38 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
سعيد کراسي

شماره عضويت: 12323
عضو شده در: شنبه، 18 آذر 1391-13:24

فاندامنتاليست نوشته است:
تاجر کائوچو نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
yazdi نوشته است:
farid نوشته است:

کدام خصوصی سازی اكثر سهامشان به سهام عدالت واگذار شده
کدام قدرت چانه زنی
این صنعت باز هم میگم رشد سودش را کرده و با دلار 2450 تومان جای تعدیل چندانی ندارد پس باید پی ای بشكاند و حداكثر پی ای 4 تا 6 بگیرند.

بدون منظور کردن سهامی خاص مینویسم
هر گاه کله گنده ها چیزی داشته باشند اگر بتوانند انر باد میکنند و در چارت صعودی میفروشند و کاری به فاند ندارند
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:43 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
محقق

شماره عضويت: 12106
عضو شده در: پنجشنبه، 18 آبان 1391-22:03

اين دوستمون معلوم نيست تو چي گروهي گير کرده از ناچاري شروع به زدن اين مطالب ميكن.

خدا نكنه تو قندي ها گير کرده باشي

من هم موافقم اتفاقا براي دور زدن تحريمها و عقد قرارداد با کشور هاي اروپايي يكي از راهها همين خصوص کردن پالايشگاهها مي باشد که به عنوان يک شركت خصوي وارد مذاكره با شركتهاي اروپايي ميشوند.
اقتدار پالايشگاهيها با وجود تحريمها چندين برابر شده است و جز استراتژيک ترين صنايع کشور

فعلا همه چي حول پالايشي ها ميچرخد
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:44 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
كاوه.

شماره عضويت: 8073
عضو شده در: پنجشنبه، 20 آبان 1389-18:50
آدرس پستي: همين نزديكي ها

farid نوشته است:

yazdi نوشته است:

تجربه بازار نشان داده که یکی از دلایل اقبال بازار بر سهمی ، همین ابهامات و اما و اگرهاست.

معمولاً بازار به شركت هایی که کمی ابهامات در صورتهای مالی داشته باشند و حاشیه سود آنها با یک بند و تبصره دستخوش تغییرات میشود، اقبال بیشتری نشان میدهد، تا شركت های که کاملاً شفاف هستند.

بازار و سهامداران، بیشتر به دنبال حل کردن همان نقاط مبهم هستند، که بر جذابیت سهم می افزاید.

پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:48 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
سعيد کراسي

محقق نوشته است:
اين دوستمون معلوم نيست تو چي گروهي گير کرده از ناچاري شروع به زدن اين مطالب ميكن.

من هم موافقم اتفاقا براي دور زدن تحريمها و عقد قرارداد با کشور هاي اروپايي يكي از راهها همين خصوص کردن پالايشگاهها مي باشد که به عنوان يک شركت خصوي وارد مذاكره با شركتهاي اروپايي ميشوند.
اقتدار پالايشگاهيها با وجود تحريمها چندين برابر شده است و جز استراتژيک ترين صنايع کشور

همه چی دور چیزی میچرخد که کله گنده ها دارند
یک زمان بیمه
بعد قند جمع کردند بعد در عرضه اولیه مقدار زیادی پالایشی خریدند
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-16:50 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
M.J.Goharriz

سعيد کراسي نوشته است:
محقق نوشته است:

همه چي دور چيزي ميچرخد که کله گنده ها دارند
يک زمان بيمه
بعد قند جمع کردند بعد در عرضه اوليه مقدار زيادي پالايشي خريدند

اين سهم هنوز براي بازار حكم عرضه اوليه دارد.

پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-17:16 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
آرمان11

شماره عضويت: 5768
عضو شده در: چهارشنبه، 28 مرداد 1388-21:44

فاندامنتاليست نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
شاهين اردلان نوشته است:
الان پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس عرضه شده بود که قرار بود سال 90 بهره برداری شود مزیتهای خوبی داشت.این پالایشگاه پایه اش میعانات گازی است و هزینه ساختش 5 تا 6 میلیارد دلار باید باشد.ظرفیتش با شپنا یکی است اما اصلا تولیداتش نفت کوره که ارزانتر از خوراک ورودی است ندارد.

هر پالایشگاهی که نفت کوره اش کمتر باشد مزیت دارد.مثلا پالایشگاه ابادان تا همین چند وقت پیش یک سوم تولیداتش نفت کوره بود و زیان ده ترین پالایشگاه جهان در ابعاد بزرگ بود.

اما چون حسابها شفاف نبود و قیمت خوراک نداشت اصلا معلوم نمیشد.

فكر کنید مثلا نفت 110 دلاری را وارد و فراورده 90 دلاری خارج کنید.این کار فقط در ایران انجام میشود و کسی هم خبردار نمیشود.

این هم مهر تاییدی بر زیانده بودن پالایشگاهها
استاد اردلان هم زیانده بودن پالایشگاهها را تصدیق کرد
این صنعت استحقاق پی ای بالاتر از 4 را ندارد

پالایشگاه تهران بعد از ابادان زیانده ترین پالایشگاه جهان است
21 درصد محصولات شتران نفت کوره است
اگر ب اساس دلار و نرخ های بین المللی حساب کنیم شتران بعد از آبادان زیانده ترین پالایشگاه جهان است

پالایشگاه تهران به دلیل ضعف شدید تكنولوژی 21 درصد محصولاتش نفت کوره است که 100 تومان ارزانتر از نفت خام تحویلی است.شتران نفت خام را 1596 میخرد و 1486 میفروشد
حاشیه سود پایین شتران به خاطر همین است و این ضع تكنولوژی قابل برطرف شدن نیست بنابراین حاشیه سود شتران هیچ وقت به شپنا و شبندر نمیرسد

فاندامنتالیست عزیز
سهم نفت کوره در تولید پالایشگاه تهران در بین تمام پالایشگاه های بورس کمترین میزان است
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-17:23 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
حسابي

شماره عضويت: 11171
عضو شده در: چهارشنبه، 16 فروردين 1391-15:52

زیاد سر خودتونو در نیارید... امروز ناظر به بازار یه حال اساسی داد....
بزارید وقتی 150 تومن شد سر اینكه کدومشون نفت کوره بیشتر تولید می کنه بحث خواهیم کرد !!!
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-17:39 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
احمد1

شماره عضويت: 11386
عضو شده در: چهارشنبه، 20 ارديبهشت 1391-11:47

فاندامنتاليست نوشته است:
mjgoharriz نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
شاهين اردلان نوشته است:
الان پالايشگاه ستاره خليج فارس در بورس عرضه شده بود که قرار بود سال 90 بهره برداري شود مزيتهاي خوبي داشت.اين پالايشگاه پايه اش ميعانات گازي است و هزينه ساختش 5 تا 6 ميليارد دلار بايد باشد.ظرفيتش با شپنا يكي است اما اصلا توليداتش نفت کوره که ارزانتر از خوراک ورودي است ندارد.

هر پالايشگاهي که نفت کوره اش کمتر باشد مزيت دارد.مثلا پالايشگاه ابادان تا همين چند وقت پيش يک سوم توليداتش نفت کوره بود و زيان ده ترين پالايشگاه جهان در ابعاد بزرگ بود.

اما چون حسابها شفاف نبود و قيمت خوراک نداشت اصلا معلوم نميشد.

فكر کنيد مثلا نفت 110 دلاري را وارد و فراورده 90 دلاري خارج کنيد.اين کار فقط در ايران انجام ميشود و کسي هم خبردار نميشود.

اين هم مهر تاييدي بر زيانده بودن پالايشگاهها
استاد اردلان هم زيانده بودن پالايشگاهها را تصديق کرد
اين صنعت استحقاق پي اي بالاتر از 4 را ندارد

پالايشگاه تهران بعد از ابادان زيانده ترين پالايشگاه جهان است
اگر ب اساس دلار و نرخ هاي بين المللي حساب کنيم شتران بعد از آبادان زيانده ترين پالايشگاه جهان است

پالايشگاه تهران به دليل ضعف شديد تكنولوژي 21 درصد محصولاتش نفت کوره است که 100 تومان ارزانتر از نفت خام تحويلي است.شتران نفت خام را 1596 ميخرد و 1486 ميفروشد
حاشيه سود پايين شتران به خاطر همين است و اين ضع تكنولوژي قابل برطرف شدن نيست بنابراين حاشيه سود شتران هيچ وقت به شپنا و شبندر نميرسد

تهران تركيب توليد خوبي دارد.سود شركت بالاي 1000 ميليارد است.نمي خواهد حرف ديگران را کپي پيست کني.جناب اردلان هم به پالايشگاه تهران 6 رقمي اعتقاد دارند.شما هم زياد خودت رو، خسته نكن.

اگر تحلیلی دارید بفرمایید واگرنه این حرف ها فقط جو دادن است
پالایشگاه تهران با توجه به تامین بخش عمده بنزین تهران امكان تغییر ترکیب فروش را ندارد و حاشیه سودش حداكثر 2 تا 3 درصد است(سالهای قبل 1 درصد بود انهم با دهها بند حسابرسی)
دوستانی که ادعای مسلمانی شان هم میشود ایا اگر سود 20 هزار تومانی محقق نشد حاضرند ضرر بقیه را بدهند
اینجا یک محیط علمی است و خواهشا با تحلیل حرف بزنید نه با توهم

اصلا من نمیگم این سود تحقق پیدا نمیکنه.... ولی خوب آیا این قیمت امروز قیمت شب مجمع سال 92 نباید باشه.... الان اكثر پتانسیل این گروه آزاد شده و الان دیگه دوستان شروع کردن به تبلیغ افزایش سرمایه و نیمدونم طرح توسعه وووو.... الان فملی هم طرح توسعه داره....فولاد هم ایضا افزایش تولیدووو.... الان پی بر ای آنها همین حول حوش 4-5 هست قبل از مجمع سال 91!!!!
در هر حال زمان همه چیز رو مشخص میکنه.... قرار نیست بعد از تعدیل سود به 20000 تومان هنوز با پی بر ای 7 معامله بشه.... فراموش نكنیم سود بدون ریسک الان حدود 25% است...و اجبر اقتصاد کار خود را میکند..
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-17:43 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
سعيد کراسي

فاندامنتاليست نوشته است:

بعداز انكه بیمه را تخلیه کردند گفتند پی ای ان بالا است
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-17:46 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
تاجر کائوچو

شماره عضويت: 11651
عضو شده در: پنجشنبه، 12 مرداد 1391-12:00

سعيد کراسي نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:

بعداز انكه بیمه را تخلیه کردند گفتند پی ای ان بالا است

مشكلتون اینه که نمیدونین دارین چی را با چی مقایسه میکنید. صنعت پالایشی تحلیلگر میخواد نه مقایسه گر.

سكوت دوستانمان را هرگز …
پستتاريخ: سه‌شنبه، 10 ارديبهشت 1392-17:48 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول
M.J.Goharriz

فاندامنتاليست نوشته است:
mjgoharriz نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
فاندامنتاليست نوشته است:
شاهين اردلان نوشته است:
الان پالايشگاه ستاره خليج فارس در بورس عرضه شده بود که قرار بود سال 90 بهره برداري شود مزيتهاي خوبي داشت.اين پالايشگاه پايه اش ميعانات گازي است و هزينه ساختش 5 تا 6 ميليارد دلار بايد باشد.ظرفيتش با شپنا يكي است اما اصلا توليداتش نفت کوره که ارزانتر از خوراک ورودي است ندارد.

هر پالايشگاهي که نفت کوره اش کمتر باشد مزيت دارد.مثلا پالايشگاه ابادان تا همين چند وقت پيش يک سوم توليداتش نفت کوره بود و زيان ده ترين پالايشگاه جهان در ابعاد بزرگ بود.

اما چون حسابها شفاف نبود و قيمت خوراک نداشت اصلا معلوم نميشد.

فكر کنيد مثلا نفت 110 دلاري را وارد و فراورده 90 دلاري خارج کنيد.اين کار فقط در ايران انجام ميشود و کسي هم خبردار نميشود.

اين هم مهر تاييدي بر زيانده بودن پالايشگاهها
استاد اردلان هم زيانده بودن پالايشگاهها را تصديق کرد
اين صنعت استحقاق پي اي بالاتر از 4 را ندارد

پالايشگاه تهران بعد از ابادان زيانده ترين پالايشگاه جهان است
اگر ب اساس دلار و نرخ هاي بين المللي حساب کنيم شتران بعد از آبادان زيانده ترين پالايشگاه جهان است

پالايشگاه تهران به دليل ضعف شديد تكنولوژي 21 درصد محصولاتش نفت کوره است که 100 تومان ارزانتر از نفت خام تحويلي است.شتران نفت خام را 1596 ميخرد و 1486 ميفروشد
حاشيه سود پايين شتران به خاطر همين است و اين ضع تكنولوژي قابل برطرف شدن نيست بنابراين حاشيه سود شتران هيچ وقت به شپنا و شبندر نميرسد

تهران تركيب توليد خوبي دارد.سود شركت بالاي 1000 ميليارد است.نمي خواهد حرف ديگران را کپي پيست کني.جناب اردلان هم به پالايشگاه تهران 6 رقمي اعتقاد دارند.شما هم زياد خودت رو، خسته نكن.

اگر تحليلي داريد بفرماييد واگرنه اين حرف ها فقط جو دادن است
پالايشگاه تهران با توجه به تامين بخش عمده بنزين تهران امكان تغيير تركيب فروش را ندارد و حاشيه سودش حداكثر 2 تا 3 درصد است(سالهاي قبل 1 درصد بود انهم با دهها بند حسابرسي)
دوستاني که ادعاي مسلماني شان هم ميشود ايا اگر سود 20 هزار توماني محقق نشد حاضرند ضرر بقيه را بدهند
اينجا يک محيط علمي است و خواهشا با تحليل حرف بزنيد نه با توهم

شما اكر تحليلي داريد بفرماييد و فقط به ياره گويي نپردازيد.
شماا اصلا نمي دونيد پالايشگاه يعني چي بعد اومدي مي گي تهران تركيب توليدش بهينه نيست.
بصورت هاي مالي تمام پالايشگاه ها موجود هستند پالايشگاه تهران داري يكي از بهترين تركيب هاي توليد است.از نظر نسبي جز پالايشگاه هاي با کمترين توليد نفت کوره هست.
به همراه شپنا بهينه ترين تركيب توليدات رو داره.
بهتره يكم سوادت رو بالاتر ببري و بي محتوا و از روي جهل مطلب نزني.
چهار تا آيدي ديگه رو هم ترشي بندازي.

$$$$پالايشگاه نفت تهران$$$$
فهرست بوركس » گفتگوي بورسي
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيك جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيكها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد تاپيك هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد تاپيك هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد
شما نمي‌توانيد فايل پيوست ارسال كنيد.
شما نمي‌توانيد فايل دانلود نماييد.
زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours   
صفحه 85 از 220